Galatasaray Fenerbahçe’yi Geçebilir

Galatasaray üç puan alıp liderlik adayı olmak istiyor.
Gençlerbirliği v Galatasaray
October 05,2019
20:00

Haftaiçi Paris Saint-Germain’e sahasında mağlup olan Galatasaray şimdi ligde galibiyet için sahaya çıkacak. Sarı kırmızılılar sakatlıklar ve büyük umutlar bağladıkları golcüsü Falcao’dan ayrı çıkacağı maçta Gençlerbirliği’ni deplasmanda yenmek istiyor. Şayet bunu başarırlarsa hem ezeli rakipleri Fenerbahçe’nin puan olarak üzerine çıkacaklar hem de liderlik yarışına dahil olacaklar. Sezona kötü bir başlangıç yapan Gençlerbirliği’nin henüz hiç galibiyeti yok. Puan cetvelinde son sırada bulunan Ankara ekibi ilk üç puanına zorlu rakibi Galatasaray karşısında ulaşmak istiyor. Bunu başarması zor olsa da Gençlerbirliği Galatasaray’ın son dönemde oynadığı çekingen futbola güveniyor. Fakat son şampiyonun kötü gidişlere zayıf rakipler karşısında alınan farklı galibiyetler ile son verdiği unutulmamalı.

BONUS: 600TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • Oynadığı 6 maçın biri hariç hepsinde rakip kaleye gol atan Gençlerbirliği esasında savunmasını biraz sıkı tutabilse üç puan kazanabilecek bir ekip. Ancak forvet hattındaki başarının aynısını defansı henüz gösteremiyor. Ayrıca kimi maçlarda baskı yedikleri anlarda yaptıkları hatalar da kırmızı siyahlıların bugüne kadar galibiyet alamamasının en büyük nedenlerinden. Gençlerbirliği b hafta evindeki maç ile kötü gidişata son vermek istese de işleri biraz zor.
  • Sezona kötü başlayıp pek çok eleştiri alan Galatasaray bu hafta galibiyet ile buluşması halinde yeniden liderlik yarışına dahil olacak. Sarı kırmızılılar bu yıl alışıldık olmayan bir oyun tarzı içindeler. Kimi oyuncuların formsuzluğu, hızlı ataklar yapamaması gibi durumlar nedeniyle Galatasaray puan kayıpları yaşadı. Tabii Fatih Terim’in de aldığı 3 maçlık cezanın b kayıplara etkisi büyük.
  • Gençlerbirliği bu hafta orta sahada top ayağında tutup hızlı atağa çıkarsa bir şansı olur. Ancak eski Galatasaray’ı düşünüp defansa çekilir, bol geri pası yaparsa kırmızı siyahlıların puan almak gibi bir imkanı bulunmaz. Çünkü Galatasaray bu sezon puan kayıplarını her şekilde üzerine gelen rakipler karşısında geri çekildiği için yaşıyor.
  • Galatasaray forvet eksikliği yaşayacağı maçta ilk devre golü bulursa sonrasında oyunu soğutmaya gidebilir. Yine de unutulmaması gereken Gençlerbirliği’nin her şekilde gol bulduğu. Şayet Galatasaray defansına güvenip 0-1 için uğraşırsa zor bir işi başarmaya çalışacak olur.

Gençlerbirliği ile Galatasaray arasındaki maçta favori konuk ekip olsa da bu sezon Galatasaray’ın oynadığı oyun nedeniyle beraberlik de ufak bir ihtimal. Yine de Fatih Terim’in takımın başında bulunacağı mücadelede sarı kırmızılılar üç puan alacak gibi. Falcao’nn yokluğunda Galatasaray zor gol bulacaktır. O yüzden maç 0-1 bitebilir. Berabere de olsa toplam gol 2,5 altı kalacaktır.

Bahis yap -