Düşen Devlerin Maçı

Almanya evinde Messi'siz Arjantin'i ağırlıyor.
Almanya v Arjantin
October 09,2019
21:45

Rusya’da yapılan son Dünya Kupası’na kadar katıldığı bütün uluslararası organizasyonlarda rakiplerini yenen Almanya, Rusya’da yaşadığı düşüşten bir türlü kurtulamadı. UEFA Uluslar Ligi ilk maçlarında gruptan düşen panzerler sonrasında deplasmanda Hollanda’yı yenerek biraz toparlar gibi olsa da sonrasında sahasında Hollanda’dan 4 gol yedi. Yeni oyuncuların yavaş yavaş adapte olduğu takım bu yıl Avrupa Şampiyonası’na gitmek istiyor. Bu hafta Estonya öncesi Arjantin ile karşılaşacak olan Almanya’da hedef galibiyetten çok oyun planının işlerlik kazanması. Messi’nin oynamadığı dönemlerde zorlanan ancak Messi ile de kazanamayan Arjantin’in durumu ise daha zor. Tangocuların artık yıldız oyuncuları olmadan bir şeyler başarması lazım. Fakat, bunu yapacak şekilde takım oluşturulmuş değil.

BONUS: 2000TL'YE KADAR 200%
Şimdi Oyna
  • Hollanda mağlubiyeti sonrası zorlanan Almanya bu hafta Arjantin’i yenerek moral depolayabilir. Yukarıda da söylediğimiz gibi Almanya için galibiyetten önemlisi takım oyununun oturmuş olması. Joachim Löw Arjantin karşısında değişik oyun planları ile birlikte farklı oyuncuları deneyerek kafasındaki oyun planını oturtmaya çalışacaktır. Yine de ev sahibi ekip için öncelikli olan orta saha ile defans arasındaki uyum.
  • Son yıllarda giderek düşen bir form grafiğine sahip olan Arjantin her ne kadar turnuvalara katılmayı başarsa da özlediği şekilde kupaları müzesine götüremiyor. Genel kanı takımın Messi’ye göre dizayn edilmesi ancak oyuncuların istenilen oyun sistemine yeterince adapte olamaması. Doğal olarak tek oyuncuya göre düzenlenen sistem de tutmuyor. Arjantin, Almanya maçında tıpkı rakibi gibi farklı sistemleri deneyecek.
  • Almanya bu hafta alışılan hızlı ve sistemli oyunu ile sahada yer alabilir. Rakipleri görece zayıf olduğunda Almanya sahaya istediği gibi yerleşip özellikle kanatlardan hızlı ataklar ile çıkabiliyor. Arjantin maçının belli bölümlerinde de bunu yapacaktır. Ancak panzerlerin esas sorunu savunmadan hızlı ve kayıpsız çıkış ile orta sahanın savunmaya hızlı yardıma dönmesi. B karşılaşmada esas test edilecek nokta bu olacak.
  • Arjantin’de Messi Şili maçında gördüğü kırmızı kat nedeniyle yok. Onun yokluğunda takımın artık gelecek yıllarda şekillenecek halini ya da en azından oyun düzenini görebiliriz. Tangocuların bu sefer çalım ve pas ağırlıklı oyununda rakip defansı hızlı eksiltebilirlerse gol şansları artar. Ancak hızlı rakip atakları ve kaptırılan toplar büyük tehlikeler yaratır.

Almanya ile Arjantin arasındaki maçta karşılıklı goller görülecektir. Toplam gol 2,5 üstü olur. Kazanacak takım Almanya gibi görünse de beraberlik ihtimali de düşük değil. Yine de ilk yarı X ikinci yarı 1 yapmak uygun olabilir.

Bahis yap -